Kurs włoskiego online — czy warto?
Wiele spraw w naszym życiu dzieje się online. Robimy internetowe zakupy, przewijamy setki informacji i zdjęć, zebrania i konferencje online pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy. W tym cyfrowym świecie rodzi się także możliwość nauki online i pojawia się pytanie — co daje kurs włoskiego online?
Długo się przed tą formą wzbraniałam. Myślałam — co to za kontakt, jeśli dzieli nas ekran, co zrobić, jeśli mój Kursant zgubi się w materiale, który przerabiamy, jak wspólnie słuchać, oglądać filmy — ile ograniczeń!
Ale rzeczywistość niosła swoje scenariusze i zdałam sobie sprawę z tego, że online to owszem, pewne ograniczenia, ale przede wszystkim — mnóstwo możliwości. Dlatego też zbieram pierwsze doświadczenia z tą formą i to, o czym rozmawiamy z Kursantami.
Korzyści, które daje kurs włoskiego online
Po pierwsze, raz na zawsze rozwiązany problem dojazdów — żyjemy w świecie, w którym każda minuta jest ważna i — co naturalne — nie lubimy tracić czasu i coraz częściej eliminujemy sytuacje, w których nie musimy gdzieś dojeżdżać. I pośród wszystkich ludzi, którzy są w moim życiu, nie znam nikogo, kto powiedziałby „Tak, bardzo lubię stać w korkach. To bardzo inspirujące doświadczenie, zawsze dobrze wykorzystuję ten czas”.
Oszczędzony czas możesz poświęcić chociażby na naukę języka, która na pewno jest łatwiejsza w domowym zaciszu niż w tłocznym autobusie, gdzie w dodatku jesteś słuchaczem rozmowy o dzisiejszym obiedzie i jutrzejszej wizycie u lekarza.
Kurs włoskiego online rozwiązuje też problem częstych wyjazdów i konieczności odwoływania lekcji w tym czasie. Nie musisz już dopasowywać swojego grafiku pod kurs – gdziekolwiek jesteś, wystarczy połączenie z internetem (tak naprawdę nawet nie musisz mieć ze sobą laptopa) i już jesteś gotowa do lekcji. Wygodne, prawda?
Dzięki tej formie odpada także problem chorujących dzieci, Twoich chorób, zmęczenia. Bywają sytuacje, kiedy musisz zostać w domu, ale możesz w tym czasie odbyć lekcję. Albo kiedy po prostu nie masz ochoty robić makijażu, przygotowywać się do wyjścia, a za to usiąść w swoim fotelu i napić się wina podczas lekcji 🙂 To też jest jak najbardziej możliwe.
Czasem boimy się, że kurs włoskiego online będzie przede wszystkim nudny — że będzie to polegać na tym, że i ja, i lektor mamy książkę, każdy patrzy w swoją i tak spędzamy wspólną godzinę (co, niestety, zdarza się nie tak rzadko). To oznacza jedynie, że nie jest to zbyt dobry lektor. Istnieje mnóstwo stron, platform, na których można przygotować ciekawe, interaktywne materiały i z lektorem, który jest świadom, jak bardzo ważne jest to, by włoski online (i zresztą każdy kurs, nie tylko włoskiego, i nie tylko online!), był na tyle interesujący, by podtrzymywać uwagę i zainteresowanie Kursanta, nauczysz się znacznie więcej.
Kursy online dają też większe możliwości wyboru — coraz więcej lektorów prowadzi kursy w tej formie, dlatego, jeśli zajęcia z jedną osobą nie odpowiadają ci, możesz spokojnie wybrać kogoś innego.
Korzystasz z kursów online albo chciał(a)byś spróbować? Czym Ciebie ta forma przekonuje?
Jeśli jesteś zainteresowana(y) kursem ze mną, sprawdź ofertę tutaj i wybierz coś dla siebie.
Wszystkiego włoskiego!
Katarzyna
Świetny artykuł! A jakich platform Pani używa do lekcji online? Które poleciłaby Pani? Czy tworzy Pani też kursy online?
Bardzo dziękuję! Moim zdecydowanym faworytem wśród narzędzi, jeśli chodzi o lekcje online, jest Nearpod. Na razie priorytetem są kursy 1:1, dlatego nie tworzę kursów online, ale są one w moich długofalowych planach.