O mnie

włoski kraków

Włochoterapia to połączenie języka włoskiego i psychologii. Mi chiamo Katarzyna. Na początku swojej drogi łączyłam dwie filologie – włoską i polską w ramach Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak ciągle miałam wrażenie, że czegoś mi brakuje – tym czymś okazało się spełnienie marzenia o studiowaniu psychologii. Kontynuacja studiów psychologicznych (także na Uniwersytecie Jagiellońskim) po ukończeniu filologii daje mi zupełnie inne spojrzenie na nauczenie i uczenie się, pozwala mi lepiej zrozumieć problemy, jakie napotykacie podczas kursów językowych, pomaga mi znajdować rozwiązania szyte na miarę każdego z Was – w końcu każdy  jest inny, co nie może zostać bez przełożenia na naukę języka.

Nauczanie zaczęłam 9 lat temu, początkowo był to język polski dla obcokrajowców, który później został wyparty przez język włoski, bo to właśnie tutaj odnalazłam swoje idealne miejsce. Doświadczenie zdobywałam w krakowskich szkołach językowych, co pozwoliło mi na pracę z różnorodnymi Klientami, a jednymi z moich pierwszych doświadczeń w nauczaniu były obozy językowe, gdzie miałam okazję przekonać się, jak efektywna może być zabawa z językiem – dlatego te elementy przenoszę na swoje obecne kursy włoskiego.

Poza kursami najłatwiej znaleźć mnie nad morzem. Polskim albo włoskimi – chyba nigdy nie zdecyduję, które jest mi bliższe. Tam pewnie odkrywam nowe smaki wina (jestem również absolwentką kursu WSET) i szukam czegoś dla siebie w klasykach literatury.