Kursy włoskiego - sprawdź ofertę kursów i zapisz się na swój pierwszy włoski z nami lub umów się na bezpłatną konsultację +48 512 358 487

Wróć do dzieciństwa po włosku!

Facebook Instagram

Tym razem mam dla Ciebie propozycję zabawy myślowej – oczywiście po włosku. Z okazji Dnia Dziecka, z pomocą mojej psychologicznej wiedzy, pomyślałam, by na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa – po to, by poćwiczyć włoski, a przy okazji poczuć atmosferę dziecięcej beztroski, ulubionych zapachów, momentów, emocji.

Pdf, który znajdziesz też poniżej, składa się z początków zdań, a reszta zależy już tylko od Ciebie – pod nimi znajdziesz puste miejsca, więc możesz pisać od razu w pobranym dokumencie. Możesz uzupełnić je pojedynczymi słowami lub dłuższą opowieścią – wtedy będzie to doskonała okazja do poćwiczenia czasów przeszłych! Mam nadzieję, że to ćwiczenie przyniesie Ci wiele dobrych wspomnień. Jeśli jakimś chcesz się podzielić – zrób to w komentarzu, będzie mi miło, że karta się przydała!

By uniknąć niespodzianek technicznych, lepiej go pobrać i wtedy zacząć uzupełniać niż korzystać z niego w przeglądarce.

Ritorno all’infanzia – pdf

Buon divertimento!

Kasia

PS Czerwcowy Dzień Dziecka nie jest tradycją wszystkich krajów – Włoski dzień dziecka przypada 6 stycznia, kiedy to Befana obdarowuje dzieci prezentami, choć jest to raczej święto rodziny niż święto wyłącznie dzieci, jak u nas. Pierwszego czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, a ustanowił go już w 1945 roku ONZ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *